Menu

Artroza

18 grudnia, 2020 - Suplementy diety
Artroza

Choroba dotyka osoby młodsze i seniorów. Zwyrodnienie tkanki chrzęstnej może być spowodowane różnymi czynnikami. U kobiet w okresie menopauzy mogą to być zmiany hormonalne, które negatywnie wpływają na stan tej tkanki.

Osoby otyłe także są podatne na zwyrodnienia stawów. Ich nadwaga jest powodem powstawania mikrourazów, które przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych w obrębie tkanki chrzęstnej. Poza zrzuceniem dodatkowych kilogramów, powinny one włączyć aktywność fizyczną

Kolejna grupa osób narażonych na artrozę, to te osoby, które posiadają delikatniejszą i mniej odporną na ucisk tkankę chrzęstną. Są one bardziej podatne na wszelkie mikrourazy.

Artroza to choroba, która może mieć podłoże pierwotne i wtórne. Podłożem wtórnym jest inna choroba, jak cukrzyca czy też dna moczanowa.

Leki stosowane w artrozie

Terapia powinna zacząć się od wizyty u lekarza, który zaleci odpowiednie badania i postawi diagnozę. Następnie wdroży odpowiednie leczenie farmakologiczne i zaleci odpowiedni styl życia.

Podstawowym lekiem będą zapewne tabletki na stawy z Evita.Sklep, zawierające odpowiednią substancję o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Są one dostępne w aptece na receptę w większej dawcę i bez recepty w najmniejszej. Tabletki te niestety mają niekorzystny wpływ na układ pokarmowy, ponieważ mogą drażnić żołądek i negatywnie wpływać na wątrobę.

Wskazana jest terapia lekami zewnętrznymi, takimi jak maści, kremy i żele. Zawierają one także substancje silnie działające. Należy nimi smarować chorobowo zmienione miejsca kilka razy dziennie. Informacje na temat, przez ile czasu należy stosować dany preparat, dostępne są w ulotce.

Kolejna forma podania leku przeciwzapalnego skutecznego w artrozie, to iniekcja dostawowa, która działa przez dłuższy okres czasu. Lek ten jest dostępny tylko na receptę.