Menu

Balsam Szostakowskiego – specyfik wojenny, skuteczny do dziś

2 października, 2019 - Higiena
Balsam Szostakowskiego – specyfik wojenny, skuteczny do dziś

Balsam Szostakowskiego to produkt, który od początku lat 50. XX wieku zdobył uznanie lekarzy w większości krajów europejskich. W chwilach, kiedy zawodziły tradycyjne metody terapii farmaceutycznej, pacjenci zaczęli wykorzystywać go w samodzielnym leczeniu dolegliwości, ponieważ wykazuje on właściwości bakteriostatyczne, przeciwświądowe, przeciwbólowe i łagodzące.

Skąd wziął się Balsam Szostakowskiego?

Inicjatorem, który opatentował substancję w 1939 roku, był Profesor Michaił Fiodorowicz Szostakowski – rosyjski chemik, który podczas prób przeprowadzenia syntezy nowej żywicy polimerowej przypadkowo otrzymał roztwór, który w późniejszym czasie nazwano jego nazwiskiem. Początkowo lek był stosowany w warunkach wojennych do leczenia i ochraniania ran, oparzeń i odmrożeń. Zyskał jednak sławę i w latach 50. trafił do użytku publicznego.

Na jakie dolegliwości pomocna jest substancja?

Obecnie, balsamem Szostakowskiego można złagodzić, lub całkowicie wyleczyć następujące dolegliwości:

– egzemę, dermatozę, nadżerkę dłoni,
– pęknięcia i zapalenia skóry,
– atopowe zapalenie skóry,
– odleżyny,
– oparzenia,
– odparzenia,
– trudno gojące się rany,
– trądzik i wypryski,
– ropne stany zapalne skóry,
– owrzodzenia żylakowate.

Balsam Szostakowskiego jest środkiem nietoksycznym, nie wywołującym reakcji alergicznych, a także nie przenika do krwi i limfy, lecz jedynie działa miejscowo na dotknięte schorzeniami komórki. Można go kupić na https://www.aptekagalen.pl/avilin-balsam-szostakowskiego-100ml