Menu

Blat z żywicy epoksydowej – sposób na trwałą kuchnię

20 listopada 2020 - Laboratorium
Blat z żywicy epoksydowej – sposób na trwałą kuchnię

Żywice epoksydowa to często wykorzystywane tworzywo do produkcji blatów kuchennych. Dlaczego? Jest to blat odporny na wysokie temperatury, działanie wody czy środków chemicznych. Dużą zaletą jest szeroka kolorystyka, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. Co warto wiedzieć o żywicy epoksydowej?

Niebanalny design

Kuchnia jest pomieszczeniem w którym spędzamy wiele czasu. To tu wykonujemy posiłki, dlatego musi to być również miejsce bardzo funkcjonalne oraz estetyczne.

Trwały blat

Blaty z żywicy epoksydowej są idealnym uzupełnieniem wystroju każdej kuchni. Dlaczego? Największą zaletą żywicy epoksydowej jest możliwość dowolnego wyboru kolorystyki. Doceni to każda pani domu, która ma pomysł na ciekawy wystrój kuchni.

Blaty z żywicy epoksydowej można barwić dowolnie. Można zatopić w nim niewielkie przedmioty, które nadadzą mu wyjątkowego charakteru.

Dzięki temu można mieć pewność, że nie znajdziemy drugiego takiego samego blatu kuchennego. Dla wielu osób jest to ogromną zaletą.

Blat z żywicy epoksydowej

Trwałość jest ważna

Żywica epoksydowa to wyjątkowo trwały materiał. Imituje naturalną żywicę. Utwardza się podczas procesów chemicznych, dzięki czemu jest materiałem twardym i odpornym na zniszczenie.

Blaty z żywicy epoksydowej są niepalne, nietopliwe i twarde jak kamień. Pracując na takim blacie nie trzeba się bać, że go uszkodzimy. Gorący garnek, czyszczenie środkami chemicznymi, czy uderzenie nie są groźne dla blatu z żywicy epoksydowej.