Menu

Candida Support – wsparcie w leczeniu zakażeń drożdżakami Candida albicans

18 marca, 2020 - Suplementy diety
Candida Support – wsparcie w leczeniu zakażeń drożdżakami Candida albicans

Candida albicans to chorobotwórczy drożdżak, który u wielu osób jest zwykłym składnikiem flory jelitowej. W określonych warunkach może jednak zacząć się namnażać, wywołując drożdżycę – kandydozę. Jak się ją leczy?

Kandydoza – zakażenie drożdżakami Candida albicans
Zakażenia Candida albicans mogą pojawiać się na skórze i na błonach śluzowych, na przykład w jamie ustnej jako pleśniawki, ale również mogą one rozwijać się w układzie pokarmowym, drogach moczowych, w układzie płciowym.

Objawy zakażenia drożdżakami mogą być zróżnicowane zależnie od obszaru, który jest objęty infekcją.

Do nadmiernego rozrostu drożdżaków Candida albicans dochodzi najczęściej u osób z pogorszoną odpornością. Także kandydoza może pojawić się jako efekt antybiotykoterapii, zaburzeń hormonalnych, otyłości, w przebiegu cukrzycy.

Candida Support – naturalne składniki niszczące drożdżaki Candida albicans
Leczenie zakażeń Candida albicans zależne jest głównie od obszaru choroby.

W przypadku drożdżycy skóry, pleśniawek, zakażenia narządów płciowych, najczęściej stosuje się środki do użycia miejscowego, na przykład kremy, maści. Gdy jednak Candida albicans obejmuje narządy wewnętrzne, konieczne jest stosowanie odpowiedniej farmakoterapii.

Wsparciem może być także suplement Candida Support, który zawiera starannie skomponowane składniki niszczące drożdżaki Candida albicans. Systematyczne stosowanie preparatu Candida Support pozwala na szybsze wyleczenie infekcji i zapobiega jej nawrotom.