Menu

Co można przygotować z żywokostu?

Sierpień 13, 2018 - Leki

Na fali ruchu Slow Life coraz więcej osób decyduje się żyć zgodnie z rytmem natury, dbać o swoje ciało, ale też o swoje zdrowie przy użyciu naturalnych metod. Dlatego właśnie taką popularnością cieszą się książki dotyczące medycyny naturalnej oraz te o tematyce roślin leczniczych i ziół.

Co można przygotować z żywokostu?

Ostatnio prawdziwym hitem wśród zielarzy jest żywokost. Jest ona znana od bardzo dawna, przed wiekami pomagała w generowaniu i gojeniu się kości, po różnego rodzaju stłuczeniach, zwichnięciach czy złamaniach. Ostatnio żywokost powrócił do łask, ludzie samodzielnie przygotowują z niego różne specyfiki, a także kupują preparaty z wyciągiem z żywokostu w aptekach i sklepach zielarskich. Najbardziej popularna jest maść żywokostowa oraz wcierki do smarowania.

Korzeń, czyli najważniejsza część żywokostu

Wszystko to, co najlepsze w żywokoście, kryje się w korzeniu tej rośliny. Kto zatem ma ochotę samodzielnie przygotować sobie na przykład maść, wcześniej musi znaleźć spory krzak, a następnie wydobyć jego korzenie. Można je rozdrobnić za pomocą tarki lub blendera, w ten sposób powstanie domowa maść żywokostowa. Można też zalać spirytusem lub wódką, dzięki temu uzyska się domową wcierkę.