Menu

Czy leki na prostatę dostępne są bez recepty?

17 lutego, 2020 - Leki
Czy leki na prostatę dostępne są bez recepty?

Stres, nieprawidłowa dieta, uwarunkowania genetyczne czy siedzący tryb życia – to wszystko może być przyczyną pojawiających się z wiekiem problemów z przerostem gruczołu krokowego u mężczyzn. To zjawisko dotyczy coraz większej części populacji. Są panowie, którzy jawnie się do tego przyznają, jednak dla większości z nich to krępujący problem, który wolą jak najszybciej rozwiązać. W takim wypadku mężczyźni bezzwłocznie sięgają po leki na prostatę. Oczywiście, jest to jedno z najszybszych rozwiązań. Na rynku farmaceutycznym dostępne są coraz to nowszej generacji preparaty, które rzeczywiście działają.

Jednak zanim skorzysta się z leków na prostatę należy poradzić się lekarza, który po wnikliwym wywiadzie orzeknie, który preparat najlepiej będzie zastosować. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Dla jednych panów wystarczająco skuteczne okażą się suplementy oparte na wyciągach roślinnych, w bardziej poważnych przypadkach należy będzie skorzystać z medykamentów opartych na substancjach czynnych. Leki na prostatę zawierające aktywne składniki regulujące wydzielanie testosteronu przepisywane są przez lekarzy i wydawane są wyłącznie na receptę. Cały szereg tego typu leków jest obecnie refundowanych.

Niestety, jeśli leczenie hormonalne po pewnym czasie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, być może konieczna będzie operacja gruczołu krokowego. Decyzję taką podejmuje lekarz wraz z pacjentem.