Menu

Czym dokładnie są hemoroidy i na czym polega ich leczenie?

13 września, 2020 - Zabiegi zdrowotne
Czym dokładnie są hemoroidy i na czym polega ich leczenie?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że hemoroidy są guzkami krwawniczymi naturalnie występującymi w kanale odbytu. Warto jednak zaznaczyć, że stan patologiczny, który jest związany z wspomnianymi hemoroidami to choroba hemoroidalna. Występuje dopiero w momencie, gdy guzki krwawnicze zostaną objęte stanem zapalnym.

Przyczyny powstania hemoroidów

Warto mieć świadomość, że nie jest znana dokładna przyczyna powstania hemoroidów. Znane są jednak liczne czynniki, które zdecydowanie zwiększają ryzyko wspomnianej choroby.

Do najczęstszych przyczyn powstania hemoroidów należy zaliczyć: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, niską zawartość błonnika w diecie, otyłość, ciążę, biegunkę, bardzo częste zaparcia czy zaburzenia rytmu wypróżnień.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na zdecydowanie większe ryzyko wystąpienia hemoroidów będą narażone osoby, które mają wrodzony brak zastawek żylnych w żyłach trzewnych.

Leczenie hemoroidów – Białystok

W przypadku mniejszych hemoroidów zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skleroterapia. Na czym dokładnie polega jednak wspomniana metoda?

Podawany jest przede wszystkim zastrzyk pod śluzówkę powiększonego guzka. Należy wiedzieć również, że zawiera on produkt w postaci pianki, który jest w stanie doprowadzić do zakrzepu w dokładnym miejscu jego podania. W kolejnym etapie guzek po prostu odpadnie.

Godny uwagi jest fakt, że podczas 2-3 dni od wykonania zabiegu może dojść do krwawienia z odbytu. Na szczęście wspomniane krwawienie samo ustąpi. Koszt wspomnianego zabiegu wynosi od 150 do 300 złotych.

W Białymstoku zabiegów usuwania hemoroidów podejmuje się centrum medyczne Medrex.