Menu

Czym należy się sugerować przy wyborze zlewu laboratoryjnego?

15 grudnia, 2020 - Laboratorium
Czym należy się sugerować przy wyborze zlewu laboratoryjnego?

Należy mieć świadomość, że wybór zlewu laboratoryjnego nie jest wcale tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Konieczne jest bowiem uwzględnienie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie najbardziej istotnych czynników. Czym należy się sugerować? Jakie cechy charakterystyczne musi posiadać omawiany zlew laboratoryjny?

Rozmiar i kształt zlewu laboratoryjnego?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że zlew laboratoryjny musi być właściwie dopasowany do rozmiarów laboratorium. W przypadku, gdy omawiany element nie będzie często użytkowany, nie ma konieczności zaopatrywania się w produkt dużych rozmiarów.

Zlew do laboratorium

Jeżeli jednak będą w nim znajdowały się różne sprzęty laboratoryjne większych rozmiarów, rekomendowane jest postawienie na zdecydowanie większy zlew laboratoryjny, który pozwoli pracownikom na pomieszczenie wszystkich przedmiotów, które trzeba będzie umyć.

O czym jeszcze należy pamiętać przy wyborze zlewu?

Należy mieć świadomość, że w celu wybrania właściwego zlewu laboratoryjnego rekomendowane jest uwzględnienie nie tylko i wyłącznie na jakość wykonania, ale również klasę całego osprzętu. Chodzi tutaj przede wszystkim o korek i odpływ.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane elementy muszą być wykonane z materiałów charakteryzujących się odpornością na szkodliwe substancje chemiczne.

Rekomendowane jest postawienie na ceramikę techniczną czy specjalną żywicę epoksydową. Z kolei laboratoria dysponujące mniejszym budżetem mogą zdecydować się na stal nierdzewną.