Menu

Czym się sugerować przy wyborze szkła laboratoryjnego?

18 listopada 2020 - Sprzęt medyczny
Czym się sugerować przy wyborze szkła laboratoryjnego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że szkło laboratoryjne jest podstawowym elementem praktycznie każdego profesjonalnego laboratorium chemicznego. Godny uwagi jest fakt, że pod omawianym pojęciem będą kryć się różne naczynia, z których na co dzień korzysta się w laboratorium. W jakie szkło laboratoryjne można się obecnie zaopatrzyć?

Zlewki

Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zlewek. Poszczególne produkty będą różniły się między sobą nie tylko i wyłącznie pojemnością, ale również wysokością.

Godny uwagi jest fakt, że za pomocą zlewek możliwe jest odmierzenie płynnych substancji. Ponadto w omawianych produktach mogą bez żadnego problemu zachodzić różne reakcje.

Cylinder miarowy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w najprostszym możliwym ujęciu jest to wąskie i wysokie naczynie, które będzie odznaczało się dużą dokładnością. Produkt służy przede wszystkim do odmierzania płynnych substancji. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo różnych typów cylindrów.

Kolba

Jest to z kolei naczynie o różnych kształtach. Zdecydowanie największą popularnością ciesz się obecnie kolby stożkowe, kuliste, miarowe i ssawkowe.

Wkraplacz

Produkt stosowany jest do stosunkowo powolnego wkraplania różnych ciekłych substancji. Wkraplacz składa się z pojemnika na ciecz, korka, a także z długiej rurki wyposażonej w kranik. Na rynku dostępne są także wkraplacze próżniowe.