Menu

Dicoflor – żywe kultury bakterii

13 lipca 2021 - Suplementy diety
Dicoflor – żywe kultury bakterii

Antybiotykoterapię może mieć zaleconą każdy. Leki te, powodują, że flora bakteryjna jelit, ulega przerzedzeniu. Antybiotyk zabija bakterie chorobotwórcze, ale też te naturalnie, skolonizowane w układzie pokarmowym.  Dobrze jest więc mieć w zanadrzu wsparcie naturalnej flory bakteryjnej. 

Probiotyk – co to takiego?

W naszych jelitach są skolonizowane bakterie, które wspomagają trawienie. Najczęściej podczas przyjmowania substancji antybiotycznych, lekarz zaleca równoczesne zażywanie probiotyku. Jest on niczym innym, jak uzupełnieniem flory bakteryjnej w żywe kultury bakterii. Przejściowa kolonizacja pozwala z sukcesem wspomóc osłabione jelita. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które zawierają różne szczepy bakterii, czy drożdży. Przykładowo Dicoflor, zawiera kultury Lactobacillus

Rodzaje probiotyków 

Preparaty uzupełniające mikroflorę dzielą się ze względu na kultury bakterii: 

Kiedy i jak stosować?

Probiotyki można stosować w okresie jesienno – zimowym, kiedy przypada okres wzmożonych zachorowań na „grypę jelitową”, podczas wspomnianej wcześniej antybiotykoterapii oraz wspomagająco po biegunce, czy wymiotach. Są one bezpieczne, nie powodują obciążeń wątroby, czy żołądka. Niektóre probiotyki, takie jak Dicoflor, dzielą się ze względu na grupy wiekowe, oraz formę. Dobrze jest więc dobrać osłonę tak, aby była jak najbardziej odpowiednia dla osoby przyjmującej. Dzięki temu, antybiotykoterapia dzieci, nie musi być „drogą przez mękę”.