Menu

Emotopic – na atopowe zapalenie skóry i nie tylko

3 czerwca, 2020 - Kremu
Emotopic – na atopowe zapalenie skóry i nie tylko

Atopowe zapalenie skóry objawia się znacznymi problemami w obrębie skóry wielu części ciała. Na schorzenie to mogą zapaść nie tylko dorośli, ale również dzieci. Co gorsza – u maluchów znacznie ciężej o dyscyplinę w kwestii niedrapania zmian.

Objawy atopowego zapalenia skóry

Wśród najczęściej pojawiających się objawów można wskazać wypryski, pęcherze i inne zmiany skórne, które w późniejszym stadium choroby zaczynają swędzieć. Mogą występować na różnych częściach ciała (jest to uzależnione między innymi od wieku – na przykład u dzieci zmiany znacznie częściej występują w okolicach twarzy), a ich cechą wspólną jest fakt, że skóra jest bardzo przesuszona i swędzi lub piecze.

Wszystkie te objawy są nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale również mogą prowadzić do wielu dolegliwości. Silne drapanie się prowadzi do nadkażeń skóry, które mogą zakończyć się poważniejszymi stanami chorobowymi lub doprowadzić do powstania nieestetycznych blizn.

Jak radzić sobie z azs?

Jednym z najlepszych rozwiązań jest stała pielęgnacja skóry problematycznej z pomocą emolientów. Produkty takie jak kremy Emotopic mogą w dużej mierze pomóc w walce ze stanami zapalnymi skóry.

Odbudowa naturalnej warstwy lipidowej naskórka sprawia, że jest on znacznie mniej podatny na stany zapalne wywołane kontaktem z alergenami. Dzięki temu można w dużej mierze sprawić, że zaostrzenia choroby będą występować rzadziej, a ich przebieg będzie łagodniejszy. Produkty Emotopic można stosować od pierwszego dnia życia, co daje pewność, że są delikatne i dokładnie przebadane.