Menu

Fenix mini waporyzator do suszu – co to jest?

5 września, 2019 - Zabiegi zdrowotne
Fenix mini waporyzator do suszu – co to jest?

Aromaterapia jest to bardzo dobry sposób na to, aby poprawić swoje samopoczucie oraz nastrój. Aby jednak móc w stu procentach cieszyć się namacalnymi efektami takiej terapii, warto skorzystać z urządzenia, które pozwoli na jak najlepsze wydobycie z ziół ich właściwości. Mowa tu o Fenix mini waporyzator do suszu.

Jak się używa waporyzatora?

W trakcie palenia przy użyciu waporyzatora zioła ulegają procesowi waporyzacji. Jest to proces, w wyniku którego do pary przedostają się substancje aktywne obecne w ziołach. Co najważniejsze w trakcie palenia nie dochodzi do zapalenia się ziół w związku z czym nie powstaje dym, szkodliwe substancje smoliste oraz popiół. Poza korzyściami zdrowotnym waporyzacja jest po prostu bardzo ekonomiczna, czego nie można powiedzieć o standardowym paleniu. Ponadto zioła, które nie ulegają procesowi spalania mogą być dalej wykorzystywane np. podczas gotowania.

Jakie są rodzaje waporyzatorów?

Jeśli mowa o rodzajach waporyzatorów do suszu Fenix mini, to występują one w różnej wielkości. Na rynku dostępne są małe waporyzatory, które spokojnie mieszczą się np. do torebki czy plecaka, w związku z czym z powodzeniem można je zabrać ze sobą w podróż lub na spacer. Kolejny rodzaj waporyzatorów to te używane w domu. Ich rozmiar jest większy od waporyzatorów podręcznych, ale ma to przełożenie na ich większą moc oraz efektywność. W związku z powyższym, jeżeli zależy nam na tym, aby nieprzerwanie korzystać z aromaterapii, to warto dokonać zakupu obu rozmiarów waporyzatorów.