Menu

Jak prawidłowo oczyścić organizm z toksyn?

21 października, 2020 - Zabiegi zdrowotne
Jak prawidłowo oczyścić organizm z toksyn?

Oczyszczanie organizmu z toksyn to duża pomoc, której możemy udzielić naszemu organizmowi. Rezygnując z produktów, które są dla nas szkodliwe odzyskamy energie, wigor, a nasze ciało wypięknieje. Jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

Po pierwsze – rozsadek


Oczyszczanie organizmu z toksyn nie jest łatwe. Wymaga planu oraz przygotowania. Rozpoczęcie detoksykacji warto poprzedzić konsultacją lekarską.

Do detoksykacji należy się odpowiednio przygotować. Rezygnacja z alkoholu, kofeiny czy czerwonego mięsa oraz produktów mącznych i cukru jest konieczna na kilka dni przed rozpoczęciem diety oczyszczającej.

Po drugie – ruch jest ważny


Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn to nie tylko wyeliminowanie konkretnych produktów z diety. Bardzo ważne jest wprowadzenie do planu dnia odpowiedniej ilości ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Pierwsze dni detoksu nie będą łatwe. Można odczuwać zmęczenie, bóle głowy czy spadek samopoczucia. Wprowadzenie ćwiczeń fizycznych może wydawać się ponad nasze siły. Warto jednak wyjść z domu na spacer, przejechać się na rowerze czy iść na basen.

Po trzecie – trzeba pamiętać o płynach


W trakcie oczyszczania organizmu z toksyn nie można zapomnieć o spożywaniu zalecanej ilości wody. 1,5 – 3 litry wody dziennie jest obowiązkowe.

Detoks warto również wspierać pijąc herbatki ziołowe. Zielona herbata jest źródłem antyoksydantów, pokrzywa jest moczopędna, rumianek działa przeciwzapalnie i przeczyszczająco, a czystek to zioło, które jest moczopędne, oczyszcza organizm z metali ciężkich oraz pomaga w przywróceniu równowagi flory bakteryjnej.