Menu

Jak przygotować organizm do ciąży?

24 lutego 2021 - Leki
Jak przygotować organizm do ciąży?

Ciąża to ogromne wyzwanie dla kobiecego ciała. Planując starania o dziecko, warto zacząć od przygotowania swojego organizmu na zmiany, z którymi wkrótce będzie musiał się zmierzyć. Dlaczego to tak istotne? W jaki sposób to zrobić?

Od czego zacząć planowanie ciąży?

Ciąża to duża zmiana w życiu kobiety, ale i duże obciążenie dla jej organizmu. Przed rozpoczęciem starań, warto wzmocnić swoje ciało, by lepiej poradziło sobie z wyzwaniem stworzenia i wydania na świat nowego człowieka. Lepsza kondycja przyszłej mamy to większe szanse na szybkie zajście w ciążę, jej pomyślny przebieg i rozwiązanie. Stan zdrowia kobiety ma także ogromny wpływ na zdrowie dziecka. Zdrowy tryb życia to coś, o co należy zadbać zarówno dla siebie, jak i dla maluszka.

Przygotowanie ciała do ciąży – o co zadbać?

Kobieta, która planuje zajście w ciążę, powinna przede wszystkim skontrolować swój stan zdrowia i zadbać o kondycję całego organizmu. Ważna jest zbilansowana dieta oraz codzienna aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu. Jeszcze przed rozpoczęciem starań o dziecko warto zacząć zażywać kwas foliowy i inne zalecone przed lekarza witaminy.

Preparatem, który będzie miał korzystny wpływ na starania o ciążę i jej przebieg, jest chętnie wybierana przez przyszłe mamy Miovelia. To specjalnie dobrane składniki, które korzystnie wpływają na pracę jajników i przygotowują organizm na zdrową, bezpieczną ciążę. Miovelia (https://www.aptekagalen.pl/miovelia-30sasz-30kaps) zwiększa skuteczność starań o ciążę, zmniejsza ryzyko poronienia, pomaga w walce z zaburzeniami płodności. Jest polecana zwłaszcza kobietom, które mają problemy z zajściem w ciążę lub przygotowują się do procedury wspomaganego zapłodnienia.