Menu

Jak rozpoznać maski antywirusowe z certyfikatem CE

9 marca 2021 - Profilaktyka
Jak rozpoznać maski antywirusowe z certyfikatem CE

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów masek antywirusowych. Nie jest łatwo odróżnić od siebie maski, które nas rzeczywiście ochronią od tych, które pozwolą nam jedynie spełnić wymaganie noszenia maseczki. Ten artykuł pokazuje, w jaki sposób rozpoznać, że maski antywirusowe są certyfikowane i co za tym idzie bezpieczne.

Maski antywirusowe z certyfikatem

Niektóre maski antywirusowe są wyposażone w certyfikat CE, co oznacza, że są zgodne z wymogami stawianymi przez dyrektywy Unii Europejskiej. Kupując takie maski antywirusowe mamy pewność, że będą one nas skutecznie chroniły przed cząstkami chorobotwórczymi zawartymi w powietrzu. Oznaczenie certyfikatem CE to po prostu dwie literki „C” i „E”, położone od siebie w pewnej odległości.

Maski antywirusowe z Chin

Producenci masek antywirusowych z Chin często podrabiają certyfikację unijną w taki sposób, że umieszczają dwie łudząco podobne literki „C” i „E” na maseczkach i twierdzą, że oznacza to „China Export”. Taka karygodna praktyka wprowadza wielu konsumentów w błąd i trzeba wiedzieć, jak się przed nią bronić. Chińskie oznaczenie „CE” jest nieco inne od certyfikatu europejskiego i różni się przede wszystkim tym, że pomiędzy literkami „C” i „E” jest bardzo mało miejsca oraz belki literki „E” są dłuższe. Warto zawsze dopytać sprzedawcy, czy maski antywirusowe mają rzeczywiście certyfikację europejską.