Menu

Jak wybrać odpowiedni stołek prysznicowy?

16 lutego 2021 - Sprzęt medyczny
Jak wybrać odpowiedni stołek prysznicowy?

Taboret pod prysznic jest elementem wyposażenia, który może okazać się bardzo praktycznym wyborem dla wielu osób. Tego typu akcesoria są chętnie wybierane do mieszkań osób starszych i posiadających trudności w poruszaniu się. Zamontowanie takiego elementu w łazience może zwiększyć stopień samodzielności domowników i umożliwić wszystkim korzystanie z kabiny prysznicowej. Możliwy jest zakup różnych rodzajów taboretów pod prysznic. Jaki warto wybrać?

Stołek prysznicowy składany lub stojący

Właściciele dużych kabin prysznicowych mogą zdecydować się na samodzielne, stojące siedziska. Takie taborety można ustawić w dowolnej części kabiny. To szczególnie wygodne rozwiązanie, jeśli stołka używają wszystkie osoby korzystające z łazienki. Jego atutem jest również łatwość wyjmowania z kabiny w każdej chwili. Poszukując tego typu elementów, warto zwrócić uwagę na siedziska o regulowanej wysokości. Umożliwią dokładne dopasowanie akcesorium do wzrostu użytkowników.

Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest stołek prysznicowy składany – który znajdziesz w e-sklepie Mega Medic. Tego typu elementy montuje się na ścianie. To szczególnie korzystne rozwiązanie w małych kabinach. Sprawdza się również doskonale w łazienkach, w których nie wszyscy domownicy korzystają z taboretu. Po złożeniu, akcesorium przylega do ściany i nie przeszkadza osobie biorącej prysznic.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie siedzisko pod prysznic, należy zwrócić uwagę na możliwości montażu i materiał wykonania. Decydując się na element składany, warto rozważyć, czy ściana łazienki jest odpowiednio wytrzymała. Konieczne jest wzięcie pod uwagę ciężkości taboretu z siedzącą na nim osobą. Zaleca się również zwrócić uwagę na odporność materiału na korozję i dopasowanie do wagi korzystających ze stołka osób. Odpowiednio dobrane siedzisko z pewnością okaże się korzystnym zakupem.