Menu

Jakie są objawy niedoboru witaminy E?

16 października, 2019 - Suplementy diety

Mało jest na świecie tak ważnych, a jednocześnie tak mało znanych substancji, jak składnik mineralne, które popularnie nazywane są witaminami E. Związki te często nazywane są witaminą płodności, ale też młodości. Jej działania na ciało jest niezwykle ważne. Powstaje jednak pytanie, jak rozpoznać u siebie niedobory tej witaminy i jak ją suplementować, aby te niedobory zniwelować?

Jak poznać niedobór witaminy E?

Choć witamina E jest niezwykle ważna dla poprawnego funkcjonowania całego ciała, to jednak mało kto jest w stanie wskazać objawy, które jasno pokazują jej niedobory. Jak zatem rozpoznać sytuacji, gdy brakuje nam witaminy E?
Z całą pewnością najczęstszym objawem, który jednoznacznie wskazuje na to, że ma się do czynienia z niedoborem witaminy E, jest przedłużające się zmęczenie, blada cera, bóle mięśniowe, często postępujący zanik mięśni, a także kłopoty z zębami, rogowacenie naskórka, czy też zwiększona podatność na infekcje.

Jak powinna być zażywana witamina e?

I choć wspomniane objawy nie dotykają zbyt wielkiej grupy osób, ponieważ niedobory witaminy E występują stosunkowo rzadko, to jednak warto mieć na uwadze to, co wskazują.
Oprócz tego warto wiedzieć jak przyjmować witaminę E. Jest ona dostępna w każdej aptece, a jej cena jest stosunkowo niska. Żeby jej poziom szybko wrócił do normy, wystarczy łykać codziennie jedną lub dwie kapsułki. Warto przy tym zaznaczyć, że nie prowadzi to do żadnych skutków ubocznych.