Menu

Jesteś w ciąży? Odwiedź aptekę i kup odpowiednie suplementy diety!

21 maja, 2020 - Apteki
Jesteś w ciąży? Odwiedź aptekę i kup odpowiednie suplementy diety!

Decyzja o ciąży może być planowana, ale zdarza się też, że taka nowina jest zupełnym zaskoczeniem. Niezależnie od tego, czy ciąża była przewidywana, czy też jest niespodzianką, warto udać się do apteki i kupić odpowiednie suplementy diety dla przyszłych mam. Co wybrać?

Niezbędne składniki dla mamy i dziecka


Aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo, organizm mamy powinien posiadać substancje odżywcze niezbędne do jego zdrowego wzrostu.

Najważniejszy jest kwas foliowy, który jest głównym suplementem dla kobiet w ciąży i planujących ciążę. Dodatkowo, warto zadbać o odpowiednią ilość innych składników odżywczych, w tym witamin, minerałów, nienasyconych kwasów tłuszczowych.

W tym celu lekarze zalecają ich suplementację od co najmniej 13. tygodnia ciąży aż do zakończenia okresu karmienia piersią.

Jakie suplementy dla kobiet w ciąży można kupić w aptekach?


Podstawowe suplementy dla kobiet w ciąży i planujących ciążę, jakie oferuje każda apteka w Sosnowcu i w innych miastach, to preparaty z kwasem foliowym. Zobacz: https://www.aptekagalen.pl/apteka-sosnowiec

W sprzedaży można znaleźć jednak szeroką gamę kompleksowych preparatów zawierających także pozostałe pomocne substancje, na przykład kwasy Omega-3, Omega-6, żelazo, jod, selen, witaminę D, witaminy B6, B12 i inne składniki w zależności od konkretnego produktu.

Szeroką gamę suplementów dla przyszłych mam oferuje dzisiaj każda apteka Sosnowiec również jest miastem, gdzie można je zakupić.