Menu

Kiedy potrzebna jest maseczka przeciwpyłowa?

3 września, 2020 - Profilaktyka
Kiedy potrzebna jest maseczka przeciwpyłowa?

Zapylenie powietrza może być groźne dla zdrowia, szczególnie, jeśli jest wdychane dłuższy czas. Dlatego zawody w czasie, których wykonywania występuje to zagrożenie powinny mieć zalecenie zakładania maski przeciwpyłowej do pracy. Ustrzeże to przed groźnymi powikłaniami, jakie mogą wystąpić.

Jak działa maseczka przeciwpyłowa?

Najważniejszym zadaniem, jakie mają maseczki przeciwpyłowe jest ochrona dróg oddechowych przed zapylonym powietrzem. Zainstalowany w urządzeniach filtr ma dostarczyć do płuc powietrze pozbawione pyłu i innych cząstek. Dzięki temu oddychanie jest łatwiejsze. W maseczkach przeciwpyłowych instalowane są różnej czułości filtry, w tym filtry hepa, które odpowiadają za odseparowanie pyłów różnej wielkości. Przed zakupem odpowiedniej maseczki warto zastanowić się jak czuła powinna być.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Maski przeciwpyłowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest praca lub egzystencja w zapylonych pomieszczeniach lub przestrzeniach. Idealnie nadają się do prac budowlanych, do prac rolniczych czy kamieniarskich. Dodatkowo mogą być dostosowane do filtrowania miejskiego powietrza z zalegającego smogu. W zależności od potrzeb powinno się wybrać inny wariant maseczki.

Maski przeciwpyłowe kupisz na https://dragonmask.pl/maski-antysmogowe-casual