Menu

Kiedy warto stosować maść konopną?

9 lutego, 2020 - Suplementy diety
Kiedy warto stosować maść konopną?

Dziś  na rynku nie brakuje niezwykle skutecznych preparatów do pielęgnacji skóry. Wśród wielu z nich ogromnym uznaniem wśród wielu osób cieszy się maść konopna, która to jest idealnym produktem do suchej, popękanej oraz łuszczącej się skóry.  

Cenny skład maści konopnej

Maść ta zawiera w swym składzie olej konopny, dzięki czemu wykazuje właściwości ochronne oraz silnie regenerujące. Ponadto posiada ona cenne właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W związku z tym specyfik ten w znacznym stopniu niweluje uciążliwe bóle stawów, mięśni oraz ścięgien.

Ponadto zawiera w swym składzie nienasycone kwasy tłuszczowe oraz odpowiednie kwasy Omega 6 oraz Omega 3, dzięki czemu doskonale nadaje się po codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej oraz problematycznej.  

Do jakiej skóry polecane są maści konopne?

Obecnie maść ta jest powszechnie dostępna na rynku, a od pewnego czasu sięga po nią mnóstwo osób posiadających delikatną, suchą oraz popękaną  skórę. Ten cenny specyfik tworzy na skórze barierę ochronną, a jeśli jest stosowany regularnie to wówczas przywraca jej równowagę hydro – lipidową. 

Maści konopne są doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających skórę atopową oraz łojotokową. Z ich dobrodziejstw warto  skorzystać w przypadku posiadania grzybicy, opryszczki oraz łuszczycy oraz podczas występowania odleżyn. Ponadto jest idealnym specyfikiem dla młodzieży, która to boryka się z uciążliwym oraz nieestetycznym trądzikiem