Menu

Najlepsze źródła witaminy D

11 marca 2018 - Zdrowe odżywianie

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi mieć on swobodny dostęp do różnorodnych witamin i minerałów. Bardzo ważna jest dla niego m.in. witamina D, która odpowiada za samopoczucie i poziom energii człowieka, a także wzmacnia cały układ kostny. Jeśli komuś jej brakuje, powinien on dowiedzieć się, skąd może ją pobierać.

Promienie słoneczne

Organizm ludzki jest na tyle zdolny, że potrafi sam wyprodukować sobie odpowiednie dawki witaminy D. Do tego celu potrzebuje jednak sporej ilości promieni słonecznych, które trzeba mu zaoferować. Wystarczy po prostu jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, robiąc to najlepiej w ciągu dnia, kiedy słońce grzeje najmocniej.

Suplementy diety

W okresie zimy i jesieni warto przyjmować witaminę D w postaci suplementów, regularnie spożywając np. preparat unikalk osteo forte (dostępny na stronie producenta: https://sklep.orklacare.pl/unikalk-osteo-forte-120-tabl.html). Preparat ten zawiera przy okazji pewne ilości wapnia, który w połączeniu z witaminą D jest w stanie wspaniale wzmocnić ludzkie kości i zagwarantować im pełną sprawność. Taki suplement przyda się osobom w podeszłym wieku.

Produkty spożywcze

Można również przyjmować witaminę D, jedząc właściwe produkty spożywcze. Największe jej ilości znajdują się w rybach, czyli np. w tuńczyku z puszki bądź sardynkach. Nieco mniejszymi porcjami witaminy dysponują również żółtka jaj, ser żółty czy mleko krowie. Te produkty spożywcze koniecznie powinny zagościć na stałe w diecie osób narzekających na złe samopoczucie czy słabe kości.