Menu

Pielęgnacja suchych włosów

10 grudnia, 2020 - Apteki
Pielęgnacja suchych włosów

Na utratę naturalnego nawilżenia w przypadku włosów wpływa mnóstwo czynników, nawet tych związanych z ich pielęgnacją, co powoduje, że problem wysuszenia pasm zna bardzo wiele kobiet. Jak należy o nie dbać, by poprawić ich stan i wygląd oraz uniknąć najgorszego, czyli łamliwości?

Klucz to dobra maska

maska do włosów

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by starać się nawilżać swoje włosy na każdym kroku i sięgać na przykład po mające takie działanie szampony oraz odżywki. Maska do włosów w przypadku pasm zniszczonych i suchych jest jednak najważniejsza. To na niej spoczywa największa rola, gdyż wszelkie inne kosmetyki do włosów mają daleko słabsze działanie. Warto zatem wybrać naprawdę dobry produkt, mający w składzie na przykład oleje, a także prawidłowo go zastosować. Jak? Najlepiej pozwolić masce działać dłużej, pozostawiając ją na włosach od pół godziny do godziny, nawet gdy producent zaleca tylko kilka minut. Działanie kosmetyku można przy tym zintensyfikować, przykrywając włosy folią czy czepkiem i nakładając na głowę ręcznik. Sprawi to, że łuski włosów rozchylą się i kosmetyk zadziała efektywniej.

Unikać tego, co szkodzi

Pielęgnacja włosów suchych jest kluczowa do utrzymania ich w dobrym stanie, ale duże znaczenie ma też unikanie tego, co szkodzi pasmom. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale warto na przykład zrezygnować ze stylizacji na gorąco czy zamienić stosowane do tej pory sprzęty na takie, które mniej się nagrzewają. Warto też przemyśleć zrezygnowanie z agresywnej koloryzacji, na przykład na rzecz naturalnej. Więcej dowiesz się na https://www.apteka-familia.pl/pielegnacja-wlosow.html.