Menu

Podstawy pielęgnacji włosów i paznokci

3 września, 2020 - Suplementy diety
Podstawy pielęgnacji włosów i paznokci

Prawdziwą damę poznać można po nienagannej fryzurze i pięknie pomalowanych paznokciach. Z pewnością wiele kobiet doskonale to wie, skoro gabinety fryzjerskie i salony kosmetyczne pękają w szwach. Każda kobieta powinna wiedzieć również, jak dbać o swój wygląd we własnym zakresie, bez pomocy manicurzystki czy stylisty fryzur.

Podstawy pielęgnacji cery, włosów i paznokci

Pierwszą i żelazną zasadą pięknego wyglądu skóry, włosów i paznokci jest przede wszystkim różnorodna, zbilansowana dieta. Powinna być ona oparta na warzywach, chudym mięsie i dużej ilości wody. Nie powinno w niej zabraknąć również dobrych węglowodanów czy witamin na włosy i paznokcie. Oczywiście, co jakiś czas można zrobić odstępstwo od tak restrykcyjnych wyborów żywieniowych, jednak warto jak najszybciej wrócić na właściwe tory.

Czego unikać w pielęgnacji włosów i paznokci?

Z pewnością, wiele kobiet wie, jak powinno się dbać o włosy i paznokcie. Jednak spora część kobiet zapomina o tym, czego powinny się wystrzegać w swojej codziennej pielęgnacji. Jeśli chodzi o włosy, najczęstszym popełnianym błędem jest ich nadmierna stylizacja. Tak to jest, że blondynki zazdroszczą brunetkom a rude chciałyby urodzić się szatynkami. Dlatego sporo kobiet farbuje włosy – robi to nierzadko samodzielnie a tym samym nieprawidłowo i stanowczo zbyt często. W takim przypadku nie pomogą nawet witaminy na włosy i paznokcie, łykane w ilościach hurtowych. Kolejnym problemem jest nadużywanie przyrządów do stylizacji włosów na ciepło. W kąt powinny iść wszystkie lokówki, termoloki czy prostownice, jeśli chce się mieć na głowie piękną czuprynę, a nie popalone kosmyki. Podobnie rzecz ma się z paznokciami. Zamiast non stop zakładać na nie żele czy hybrydy, warto dać im co jakiś czas odpocząć, potraktować dobrą odżywką czy wcierką z olejku rycynowego. Witaminy na włosy i paznokcie z Evita.Sklep również powinny być dobrze dobrane pod nasze potrzeby. Na wzmocnienie płytki paznokciowej najlepiej sprawdzą się suplementy oparte na bazie cynku, witaminy E oraz A.