Menu

Poduszka ortopedyczna do siedzenia dla pracowników biurowych

6 października, 2020 - Problemy zdrowotne
Poduszka ortopedyczna do siedzenia dla pracowników biurowych

Praca za biurkiem jest wyjątkowo niekorzystna dla kręgosłupa. Wielogodzinne siedzenie w tej samej pozie powoduje dyskomfort i bóle pleców. Może prowadzić do nieodwracalnych zwyrodnień oraz wad postawy. Jak się zabezpieczyć przed przykrymi konsekwencjami siedzącego trybu życia?

Stosowanie poduszki ortopedycznej do siedzenia

Nawet ergonomiczny fotel nie zapewnia kręgosłupowi komfortowego ułożenia w 100 procentach. Poza tym trudno wymagać, aby pracownik biurowy zamiast na swoich obowiązkach, cały czas koncentrował się na utrzymaniu prawidłowej postawy. Dlatego ortopedzi rekomendują proste rozwiązanie, jeśli chodzi o profilaktykę dolegliwości pleców. Jest nim poduszka ortopedyczna do siedzenia. Odciąża ona kręgi oraz dyski poprzez skorygowanie nachylenia kręgosłupa względem miednicy. Dodatkowo odciąża kość guziczną, a także zapobiega powstawaniu hemoroidów.

Najlepsze rozwiązanie do biura

W pracy biurowej najlepiej sprawdzi się tzw. klin ortopedyczny. Warto oczywiście wybrać produkt wysokiej jakości. Odpowiednio wyprofilowany i posiadający anatomiczne wgłębienia. Powinien być wykonany ze sprężystej pianki, zapewniającej równomierne rozłożenie nacisku. Dobrze, jeśli producent daje wieloletnią gwarancję na jej odkształcanie się. Ważne również, aby klin do siedzenia nie zsuwał się z krzesła. Mogłoby to być irytujące. Poza tym, po przemieszczeniu i np. częściowym zwisaniu z krzesła nie spełniałby on już swojej roli. W biurze liczy się także odpowiedni design. Poduszkę ortopedyczną może uatrakcyjnić elegancka poszewka. W tonacji dopasowanej do kolorystyki pomieszczenia.

Nawet, kiedy miejsce pracy jest komfortowe i ergonomiczne warto regularnie wstawać zza biurka. Wystarczy się przejść, przeciągnąć, rozprostować kości. Siedząc przed komputerem także można, co jakiś czas wykonać kilka prostych ćwiczeń aktywizujących kręgosłup.