Menu

Problemy z niskim ciśnieniem- pierwszą oznaką, że serce nie domaga

7 grudnia, 2020 - Problemy zdrowotne
Problemy z niskim ciśnieniem- pierwszą oznaką, że serce nie domaga

Omdlenia to przypadłość, która przypisana jest głównie do nastolatków. A to przez to, że szaleją w nich hormony i zachodzą liczne przemiany w ich fizjonomii. Niemniej, gdy zdarzają się dorosłym- oznacza to, że w ich organizmie dzieje się coś złego.

Dlaczego dorośli tracą przytomność?

Po pierwsze dlatego, że wyszli z domu bez śniadania, kompletnie głodni. Po drugie utrata przytomności może być spowodowana ostatnio przeżytym silnym stresem. Emocje zwłaszcza silne źle działają na układ nerwowy.

ciśnienie tętnicze

Po trzecie omdlenie może być skutkiem anemii albo niedawno zakończonej rygorystycznej diety. Niekiedy omdlenia to także oznaka problemów z sercem lub nawet symptom rozwijającego się nowotworów.

O co pyta najczęściej lekarz osobę po utracie przytomności?

Po pierwsze, czy w ogóle coś jadła. Po drugie, czy takie incydenty się jej w przeszłości zdarzały. Po trzecie w prawidłowym ciśnieniu krwi mogą wystąpić delikatne zachwiania, które powinno się weryfikować podczas konsultacji lekarskiej.

Po czwarte pyta ją, czy robiła sobie niedawno wyniki badań i jak one wyszły. Dopiero po tak szczegółowym wywiadzie, jest w stanie wskazać- jaka może być ewentualna przyczyna zasłabnięcia.

Dlaczego lekarza interesuje, czy badany wie, jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi?

Po pierwsze, bo chce sprawdzić, czy badany ma za wysokie, czy za niskie ciśnienie. Gdy występuje ten drugi przypadek, jest wielce prawdopodobne, że badany ma problemy z sercem. I dlatego omdlenia i utrata przytomności zdarza mu się częściej niż innym. Problemy z nagłym spadkiem ciśnienia tętniczego to przeważnie pierwsza oznaka chorób serca.