Menu

Refraktometr na wyposażeniu laboratorium

1 marca 2021 - Sprzęt medyczny
Refraktometr na wyposażeniu laboratorium

Refraktometr to urządzenie, które stale zyskuje na swojej popularności. Jest na wyposażeniu wielu instytucji takich jak laboratoria czy instytuty badawcze. Refraktometr wykorzystywany jest przede wszystkim przy mierzeniu załamania światła. Czym kierować się przy zakupie takiego urządzenia? O tym więcej powiemy w naszym i się blogowym.

Refraktometry ręczne

Najprostszym, a zarazem jednym z najdokładniejszych urządzeń jest refraktometr ręczny. Potrafi dokonywać pomiaru zarówno substancji znajdujących się na powierzchniach płaskich, jak i na powierzchniach które są załamane. Mierzenie refraktometrem odbywa się przy użyciu pewnych dodatkowych linii, które umieszczone są na samym urządzeniu. Mierzenie ręczne ma na celu dokładnie oszacowanie, jaka może być dokładna gęstość substancji z konkretnym pojemniku. Dzięki swoim Właściwością refraktometr znajduje się na wyposażeniu niemalże każdego laboratorium lub instytutu badawczego, w którym pracuje się nad różnymi substancjami.

Gdzie kupimy refraktora?

Wbrew pozorom zakup dobrego refraktometru nie jest taki prosty. W internecie można znaleźć wiele ofert, ale zazwyczaj trafiamy tam urządzenia polskie.

Specjalistyczne refraktometry można kupić w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem laboratoryjnym. I właśnie tam powinniśmy się udać jeśli faktycznie Jesteśmy zainteresowani zakupem profesjonalnego sprzętu. Oczywiście powinniśmy sprawdzać wszystko dokładnie, aby nasze potrzeby zakupowe były jak najbardziej spełnione.