Menu

Sanprobi IBS – dlaczego warto go stosować?

8 marca, 2020 - Leki
Sanprobi IBS – dlaczego warto go stosować?

Wiele jest na rynku suplementów diety i środków leczniczych, które mają za zadanie poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Spośród nich jednak zdecydowanie swoją popularnością wybija się Sanprobi IBS. Czym dokładnie jest ten środek, dlaczego cieszy się tak dużą popularnością i na jakie dokładnie problemy żołądkowe można go stosować?

Czym jest ten środek?

Sanprobi IBS to suplement diety, który w swoim składzie posiada niezwykle istotne i cenne z punktu widzenia poprawnego działania układu pokarmowego bakterie. Wspierają one prawidłowe funkcjonowanie pracy jelit i żołądka, a przez to poprawiają działanie całego układu pokarmowego. Tymi bakteriami są probiotyczne szczepy Lactobacillus plantarum 299v, które mają ogromną zdolność do kolonizacji nabłonka ścianek jelit. Nie tylko eliminują one wszelkiego rodzaju zagrożenia, lecz również przywracają naturalną równowagę.

Kiedy stosować?

Kiedy jednak stosowanie Sanprobisu IBS jest najbardziej wskazane? Jakie dolegliwości są tymi, które powinny być zwalczane tymi środkami? Są to oczywiście przede wszystkim biegunki i nieżyty żołądka, lecz równie wskazane jest korzystanie z niego w przypadku bólów brzucha, zaparć i wzdęć. W przypadku takich problemów wskazane jest przyjmowanie od jednej do dwóch tabletek dziennie, przez okres nawet do 4 tygodni. Stosowanie tego środka nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych, ani też nie koliduje z żadnymi innymi lekami, tak więc jest ono całkowicie bezpieczne.