Menu

Stopery do uszu- panaceum na zbyt długo trwający remont

20 stycznia, 2020 - Apteki
Stopery do uszu- panaceum na zbyt długo trwający remont

Remont drogi czy budynku obok naszego mieszkania, czy bloku może przyprawić o palpitacje serca, czy atak nerwowy. To wszystko przez to, że generuje on duży poziom hałasu, który trudno wytrzymać.

Jakie skutki zdrowotne może mieć przeciągający się remont?

Po pierwsze hałas nie sprzyja koncentracji ani myśleniu. Po drugie powoduje on rozdrażnienie i irytację. Po trzecie zbyt duże natężenie dźwięków może powodować migreny i nadciśnienie tętnicze. W końcu pobudzone i nieustanne napięte nerwy na pewno nikomu nie służą i są wstępem do nerwicy lękowej.

Co można poradzić na zbyt duży hałas z ulicy?

Po pierwsze można pozamykać wszystkie okna i drzwi. Jeżeli to nie pomoże, to trzeba zaopatrzyć się w stopery do uszu. To naturalny środek na uspokojenie, bo dzięki nim nagle w naszym otoczeniu zaczyna królować harmonia i cisza. Stoperów do uszu używa się po to, by dać chwilę wytchnienia dla uszu i po to, by chronić nasze bębenki słuchowe przed decybelami.

Poza tym pomagają one wyciszyć szkodliwe bodźce, gdy cierpi się na szumy uszne. Hałas powoduje, że stają się one silniejsze, toteż należy zrobić wszystko, by zneutralizować jego źródło. Zbyt wysokie dźwięki, które trwają długo, mogą być przyczyną wrzodów żołądka. W końcu jedzenie w stresie, a takim jest remont- przyczynia się do ich powstawania. Na szczęście za pośrednictwem stoperów do uszu można zminimalizować dyskomfort psychiczny i oddalić widmo wrzodów.