Menu

Terapie lecznicze z zastosowaniem konopi

10 kwietnia, 2019 - Zdrowe odżywianie
Terapie lecznicze z zastosowaniem konopi

Stereotyp może krzywdzić – w przypadku konopi zła opinia o nich jako narkotyku wydłużyła o wiele długich lat proces włączania medycznej marihuany do terapii ratujących życie lub poprawiających jego jakość w przypadku zachorowań na przewlekłe, w wielu wypadkach nieuleczalne choroby.

Współczesność i przyszłość konopnych leków

Naukowe zbadanie i opisanie mechanizmów działania składników aktywnych wchodzących w skład konopi zajęła naukowcom wiele lat. Dzisiaj o skuteczności leków wyprodukowanych z konopi nikt już przekonywać nie musi – codzienne doniesienia medialne pokazują przykłady znakomitych efektów leczniczych uzyskanych u chorych, którym podawane są farmaceutyki zawierające CBD, czyli kannabinoid pozyskany z konopi medycznych.

Beznadziejne do niedawna przypadki epilepsji, glejaków mózgu, przewlekłych silnych bólów, choroby Leśniewskiego – Crohna, Alzheimera czy Parkinsona poddają się leczeniu konopiami a przed światem nauki są następne wyzwania – poszukiwanie nowych leków i ich powszechne zastosowanie w medycynie.

Produkty z konopi w sklepach

O tym jak bardzo wartościowe są produkty z konopii przekonani są nie tylko lekarze i ich pacjenci. Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, białko lekkostrawne i dobrze przyswajane przez ludzkie organizmy, liczne witaminy oraz minerały – to wszystko można znaleźć w nasionach konopi siewnych i indyjskich.
Warto więc włączyć do codziennej diety suplementy lub produkty żywnościowe wyprodukowane z konopi: olej, nasiona, mąkę, białko – które kupisz w Konopny Sklep.

O rewelacyjnym wpływie medycznej marihuany na zdrowie i wygląd skóry można przekonać się stosując konopne maści, balsamy, kremy, mydła i szampony.