Menu

Top 3 sposobów na zwyrodnienie stawów

22 lipca 2016 - Kontuzje i problemy
Top 3 sposobów na zwyrodnienie stawów

Zwyrodnienia stawów to jedna z popularniejszych dolegliwości, które występują u ludzi w coraz młodszym wieku. Wszystkiemu winny jest siedzący tryb życia, niewielka ilość sportu i nieprawidłowa masa ciała, ale również regularne przeciążanie stawów na przykład noszeniem zbyt ciężkich toreb czy podejmowaniem zbyt intensywnego wysiłku fizycznego bez odpowiedniego przygotowania. Jak poradzić sobie z dolegliwościami ze strony stawów i uniknąć poważniejszych konsekwencji zdrowotnych, takich jak zabieg chirurgiczny? Podajemy trzy skuteczne sposoby na pokonanie zwyrodnienia.

  1. Picie tranu

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to popularne powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. Podobnie jak w przypadku innych dolegliwości, lepiej zawczasu zadbać o dobrą kondycję naszych stawów – w ten sposób nasze szanse na uniknięcie zwyrodnienia rosną. Prostym i skutecznym sposobem na zdrowe stawy jest regularne przyjmowanie tranu. Picie tłuszczu z wątroby ryb dorszowatych opóźnia procesy degeneracji, wzmacnia stawy, a kiedy pojawią się jakieś dolegliwości, zmniejsza ból, dzięki czemu pozwala uniknąć nadmiernego spożywania leków przeciwbólowych.

  1. Zimne okłady na opuchliznę

Bólowi stawów bardzo często towarzyszy opuchlizna. Żeby się jej pozbyć i poprawić kondycję kolana, nałóżmy na bolesne miejsce zimny okład. Chłód szybko upora się ze stanem zapalnym i przyniesie nam ulgę.

  1. Synocrom Forte

Jeżeli ból jest wyjątkowo intensywny lub regularnie nawraca, powinniśmy udać się do apteki i poprosić o Synocrom Forte. Ten preparat ma za zadanie poprawić stan płynu maziowego i na trwałe polepszyć kondycję naszych stawów.