Menu

Veraderm żel na blizny

18 stycznia 2021 - Leki
Veraderm żel na blizny

Veraderm żel na blizny to pomoc dla wielu osób zmagających się z problemem blizn przerostowych i koloidów, które powstały w wyniku wypadków, skaleczeń czy oparzeń. Żel stosuje się miejscowo na skórę zabliźnioną (należy uważać przy użyciu na świeżo wygojonej skórze np. na pooperacyjnych bliznach – veraderm można zastosować po ok. trzech tygodniach od ściągnięcia szwów, najlepiej za zgodą lekarza).

W jaki sposób używać żelu?

Żel stosuje się dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Aplikuje się jego niewielką ilość palcem na bliznę, którą uprzednio należy umyć i osuszyć. Żel należy wmasowywać w tkankę około sześćdziesięciu sekund. Po nałożeniu veraderm żelu na blizny jego nadmiar powinno się delikatnie zetrzeć. Żel działa jak bandaż – jeżeli jego aplikacja była prawidłowa, żel powinien stworzyć na leczonym miejscu odporną na wodę warstwę. Jeśli blizna znajduje się w widocznym miejscu i jej widoczność sprawia dyskomfort jej posiadaczowi, na zaschnięty kompozyt można nałożyć kosmetyk – nie będzie to miało wpływu na leczenie.

Na co uważać przy użytkowaniu?

Żelu na blizny veraderm nie powinno się stosować na otwarte rany i miejsca, które zostały zainfekowane. Przed leczeniem blizn, zwłaszcza świeżo zagojonych, należy skonsultować się z lekarzem, który oceni stan skóry i rozwieje ewentualne wątpliwości. Unikać kontaktu kompozytu ze śluzówką i oczami.

Jakie są efekty leczenia?

Przy regularnym stosowaniu blizny powinny stać się mniej widoczne. Veraderm ma za zadanie sprawiać, że stają się one płytsze i mniejsze. Czasem zaobserwować można rozjaśnienie się znamion.