Menu

Witamina B9 stosować, ale w jakiej formie?

12 lipca 2018 - Suplementy diety
Witamina B9 stosować, ale w jakiej formie?

Witamina B9, czyli folacyna lub jeszcze inaczej kwas foliowy. Uważa się, że witamina ta jest niezbędna w trakcie przygotowań do ciąży, w jej trakcie i po, czyli podczas karmienia piersią. Solgar produkty wychodzą na przeciw zaleceniom Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego mówiących o tym, że w wspomnianym okresie powinno się stosować kwas foliowy w dawce 400 mikrogramów.

Jakie stosować produkty, te zawierające kwas foliowy czy w postaci L-metylofolianu wapnia?

kwas foliowy solgar produktyZgodnie z obecnie panującą wiedzą, u coraz większej ilości kobiet występuje problem z przyswajaniem kwasu foliowego przez organizm. Dotyczy to zwłaszcza osób dotkniętych tzw. polimorfizmem MTHF. O tym problemie para starająca się o dziecko dowiaduje się podczas niepowodzeń położniczych, które wywołują silne emocje i konieczność przeprowadzenia szeregu badań diagnostycznych u obojga rodziców. Dlatego też poleca się Solgar produkty dostępne w drogerii internetowej ByHealth.pl, które są ciekawym rozwiązaniem dla kobiet. Charakteryzują się one dobrą biodostępnością i aktywnością fizjologiczną.

Dlaczego powinno się stosować foliany?

Ważne jest, aby kobieta zażywała w okresie rozrodczym kwas foliowy lub w trakcie wspomnianego przygotowywania organizmu do ciąży. Witamina ta jest niezwykle istotna. ponieważ niweluje do minimum rozwój wady cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Jakość stosowanego preparatu również jest niezwykle ważna, ze względu na jego przyswajalność dla organizmu.