Menu

Wybielanie zębów a woda utleniona

27 lipca 2016 - Kontuzje i problemy
Wybielanie zębów a woda utleniona

Wybielanie zębów, to proceder dość skomplikowany i czasochłonny. Brud, który na dobre zagościł na powierzchni naszych zębów, można jednak dość skutecznie usunąć. Jak to zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest woda utleniona w żelu.

Zapomnij o dentyście

Choć wybielanie zębów można wykonać w gabinecie dentystycznym, to… wcale nie jest to konieczne. Stosowane w nim zaawansowane narzędzia, można pominąć, jeśli zastosujemy np. klasyczny Peroxygel, czyli wodę utlenioną w żelu. Oczywiście usuwanie brudu z powierzchni zębów, może w ten sposób potrwać nieco dłużej, ale nie ukrywajmy – zaoszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy

Jak to zrobić?

W tym celu, należy przygotować 3 procentowy roztwór wody utlenionej w żelu a następnie… przepłukiwać nią zęby. Nie trzeba rozcieńczać roztworu. Wystarczy, że zakupimy w aptece (-> Apteka Oliwna) gotowy produkt Peroxygel a następnie będziemy nim przepłukiwać nasze zęby. Cząsteczki tlenu zawarte w wodzie utlenionej w żelu, skutecznie będą eliminować i usuwać powstały w ten sposób brud.

Oczywiście musimy pamiętać o pewnej systematyczności. Jak już wspominaliśmy, woda utleniona w żelu to substancja, która jest mniej skuteczna od specyfików stosowanych u dentystów. Niemniej, już po kilku dniach, będziemy mogli zauważyć pierwsze efekty.

Podsumowując, woda utleniona w żelu, do doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą bakterii. Nawet, jeśli jest to nasza jama ustna.