Menu

Zwalczanie nowotworu

10 sierpnia, 2018 - Suplementy diety

Sulforafan, związek obecny w warzywach krzyżowych to zdecydowanie najlepsze odkrycie ostatnich lat. Setki przeprowadzonych badań wykazały jego przeciwnowotworowe działanie.

Brokuły i kiełki

tabletki sulforafanu są superSulforafan to związek obecny m.in w brokułach i jego kiełkach. Związek ten pomaga uchronić nasz organizm przed powstawaniem mutacji. Działa równie dobrze w przypadku nowotworów, uśmiercając uszkodzone już komórki, co przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Ten biologicznie czynny związek usuwa niepożądane toksyny, jakie znajdują się w naszym ciele. Mało kto zdaje sobie sprawę z mocy, jaką posiada spożywanie warzyw krzyżowych. Przeprowadzane ostatnio badania wykazały również, że pomaga on w leczeniu cukrzycy: obniżył poziom cukru we krwi o 10%!

Gotowanie i denaturacja

Związek ten bardzo łatwo ulega denaturacji podczas jego gotowania, dlatego najbardziej wskazaną formą jest spożywanie brokułów na surowo. Bezpieczne będzie również gotowanie na parze. Tabletki sulforafanu dostępne w sklepie evita oddziałują także na wielu innych płaszczyznach: działa na raka płuc, piersi, a także jelita grubego. Działa na etapie samego powstawania komórek nowotworowych jak i rozwijania się ich. Usuwa czynniki, które stymulują mutacje w naszym organizmie. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających ten fenomenalny związek, który staje się coraz popularniejszy. Używany w przypadku poważnych schorzeń jak i zwykłych przeziębień: działa tu równie skutecznie. Szybkość, z jaką dojdziemy do zdrowia zdecydowanie nas zaskoczy. To nielubiane przez wielu warzywo ma niezwykłą moc, a sam związek sulforafanu uzyskał miano najpotężniejszego. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie suplementami, które zawierają go w składzie. Musimy uświadomić sobie, jak ważne jest spożywanie warzyw w trosce o nasze zdrowie, a także jak duża ilość związków w nich zawartych działa antynowotworowo.